Pomiń nawigację

Wycieczka klasy 4

Sylwia Długosz-Jendryca

Ikona kalendarza

Feb. 29, 2024

Dnia 22 lutego 2024 klasa 4 wyruszyła do Gliwic w celu odwiedzenia Centrum Nauki i Rozrywki. FUNZEUM to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki, aż 5 stref nauki i zabawy. To największe tego typu miejsce w Polsce.
Uczniowie dali się ponieść magii kolorów i światła. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, tutaj każdy znalazł coś dla siebie. Ponad 40 ekspozycji, 7 kolorów, tęcza oraz pokój czarnobiały. Po zapoznaniu się z różnymi kolorami, których obserwacja jest możliwa tylko dzięki światłu widzialnemu, stanęła przed nami druga wystawa, poświęcona światłu. Wyposażeni w specjalne okulary zanurzyliśmy się w strefę fluo, by zapoznać się z sekretami luminescencji.

Ostatnim przystankiem była kraina luster i zwierciadeł, by poznać je od podszewki – zarówno te znane nam na co dzień, ze szkła i metalu, jak i te…. naturalne. W Funzeum dowiedzieliśmy się jak to jest znaleźć się wewnątrz kalejdoskopu, w którym każda zmiana koloru i kąta padania światła dramatycznie zmienia cały krajobraz. Polecamy to miejsce.